ΔΗΜΑΡΧΟΣ

ΟΝΟΜΑ ΤΙΤΛΟΣ ΤΗΛ. E-MAIL
Ανδρέας Παπαχαραλάμπους Δήμαρχος 22470301, 22470300 mayor@strovolos.org.cy

ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ

ΟΝΟΜΑ ΤΙΤΛΟΣ ΤΗΛ.
Γιώργος Χριστοδούλου Προϊστάμενος Τμήματος Διοίκησης και Προσωπικού
(Αναπληρωτής Δημοτικός Γραμματέας)
22470303

ΓΡΑΦΕΙΟ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ ΔΗΜΟΤΩΝ

ΟΝΟΜΑ ΤΙΤΛΟΣ ΤΗΛ.
Κωνσταντίνος Παπαγεωργίου Λειτουργός Εξυπηρέτησης 22470470
Άντρη Φυλακτού Βοηθός Γραμματειακός Λειτουργός 22470470
Γεωργία Γεωργίου Βοηθός Γραμματειακός Λειτουργός 22470339

ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ

ΟΝΟΜΑ ΤΙΤΛΟΣ ΤΗΛ.
Ευγενία Σκουφαρίδου τηλεφωνήτρια 22470470
Κατερίνα Χριστοφή τηλεφωνήτρια 22470470
ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΑΜΕΣΗΣ ΕΠΕΜΒΑΣΗΣ (STAND-BY)
Δευτέρα – Παρασκευή: 06:30 – 21:00

Σάββατο – Κυριακή: 8:00 – 21:00

99643044

ΓΡΑΦΕΙΟ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΚΑΙ ΥΓΕΙΑΣ

ΟΝΟΜΑ ΤΙΤΛΟΣ ΤΗΛ.
Άννα Παντοπίου Λειτουργός Ασφαλείας 22470313

TMHMA ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΚΑΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ

ΟΝΟΜΑ ΤΙΤΛΟΣ ΤΗΛ.
Γιώργος Χριστοδούλου Προϊστάμενος Τμήματος Διοίκησης και Προσωπικού 22470329

ΤΟΜΕΑΣ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ

ΟΝΟΜΑ ΤΙΤΛΟΣ ΤΗΛ.
Αθηνά Χριστοδουλίδου Λειτουργός Δημοτικής Υπηρεσίας 22470325
ΙΔΙΑΙΤΕΡΕΣ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΣ
Μαρία Παρασκευά Γραμματειακός Λειτουργός 22470301
Σύλβια Κωνσταντίνου Βοηθός Γραμματειακός Λειτουργός 22470303
Ειρήνη Παναγή Βοηθός Γραμματειακός Λειτουργός 22470304
Ειρήνη Παπαδοπούλου Βοηθός Γραμματειακός Λειτουργός 22470418
ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΑΡΧΕΙΟ
Μαρία Προκοπίου Γραμματειακός Λειτουργός 22470320
Αντώνης Τταντής Βοηθός Γραμματειακός Λειτουργός 22470323
Χριστιάνα Δημητρίου Βοηθός Γραμματειακός Λειτουργός 22470327
Έλενα Ιακώβου Βοηθός Γραμματειακός Λειτουργός 22470408
Μαρία Ευστρατιάδη Βοηθός Γραμματειακός Λειτουργός 22470318
Έμιλυ Δημητρίου Βοηθός Γραμματειακός Λειτουργός 22470316
Άντρη Αριστείδου Βοηθός Γραμματειακός Λειτουργός 22470344
Ανδρέας Νεοκλέους Βοηθός Γραμματειακός Λειτουργός 22470322
Ζαχαρίας Καλλής Βοηθός Γραμματειακός Λειτουργός 22470317
Χαράλαμπος Αλεξάνδρου Βοηθός Γραμματειακός Λειτουργός 22470385
Χριστιάνα Μακρίδη
ΤΡΟΧΟΝΟΜΙΑ
Μιχάλης Αυγουστή Λοχίας Τροχονομίας 22470370
Πανίκος Βασιλείου Τροχονόμος 22470373
Νεκταρία Στυλιανού Τροχονόμος 22470371
Χριστάκης Χριστοφή Τροχονόμος 22470373
Πέτρος Χριστοδούλου Τροχονόμος 22470373
Σταύρος Σταυρινού Τροχονόμος 22470373
Πέτρος Σίμου Τροχονόμος 22470373
Αλέξανδρος Παπαλυσάνδρου Τροχονόμος 22470373
ΚΛΗΤΗΡΕΣ 22470324
Μιχάλης Πούρος Κλητήρας
Κωνσταντίνος Κολιός Κλητήρας
Νεοκλής Νεοκλέους Κλητήρας
Ανδρέας Μιχαήλ Κλητήρας
Γρηγόρης Γρηγορίου
Λάμπρος Ανδρέου Εργάτης Αποθήκης 22470411

ΤΟΜΕΑΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ

ΟΝΟΜΑ ΤΙΤΛΟΣ ΤΗΛ.
Νίκος Κυριακίδης Λειτουργός Πληροφορικής 22470382
Θεοδώρα Θεοδότου Βοηθός Γραμματειακός Λειτουργός 22470381

ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΤΜΗΜΑ

ΟΝΟΜΑ ΤΙΤΛΟΣ ΤΗΛ.
Μιχάλης Αναστασιάδης Προϊστάμενος Οικονομικού Τμήματος 22470314
ΛΟΓΙΣΤΗΡΙΟ
Ελένη Μιχαήλ Λογιστής 22470312
Αλεξία Όμπασιη Λογιστικός Λειτουργός 22470310
Κυριάκος Ιωάννου Λογιστικός Λειτουργός 22470309
Έμιλη Νικολάου Βοηθός Γραμματειακός Λειτουργός 22470321
Ελένη Κουντούρη Βοηθός Γραμματειακός Λειτουργός 22470311
Αννίτα Κωνσταντίνου Βοηθός Γραμματειακός Λειτουργός 22470306
ΦΟΡΟΛΟΓΙΕΣ/ ΤΑΜΕΙΟ
Παναγιώτης Παυλίδης Γραμματειακός Λειτουργός 22470402
Ανδρέας Νικολάου Βοηθός Γραμματειακός Λειτουργός 22470387
Γιώργος Γεωργίου Βοηθός Γραμματειακός Λειτουργός 22470386
Ανδρέας Επισκοπίδης Βοηθός Γραμματειακός Λειτουργός 22470384
Ανδρέας Κλόκκαρης Βοηθός Γραμματειακός Λειτουργός 22470388
Λάκης Αργυρού Βοηθός Γραμματειακός Λειτουργός 22470319
Χρύσω Σουρουλλά Βοηθός Γραμματειακός Λειτουργός 22470397
Γιώργος Αργυρίδης 22470401
ΓΡΑΦΕΙΟ ΠΡΟΣΦΟΡΩΝ
Χρύσω Ξενοφώντος Βοηθός Γραμματειακός Λειτουργός 22470308
ΓΡΑΦΕΙΟ ΑΠΟΘΗΚΩΝ
Αυγουστής Φοινικαρίδης Επιστάτης/Αποθηκάριος 22423847
ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΟΙΜΗΤΗΡΙΟ
Πέτρος Αβρααμίδης Φροντιστής 99466624

ΤΕΧΝΙΚΟ ΤΜΗΜΑ

ΤΟΜΕΑΣ ΑΔΕΙΩΝ ΚΑΙ ΔΙΑΙΡΕΣΗΣ ΓΗΣ

ΟΝΟΜΑ ΤΙΤΛΟΣ ΤΗΛ.
Άννα Καρύδη (Προϊστάμενη) Λειτουργός Τεχνικής Υπηρεσίας 22470332
Χριστάκης Πολυκάρπου Ανώτερος Τεχνικός 22470358
Χριστίνα Ζένιου Ανώτερος Τεχνικός 22470365
Μαρία Χαραλάμπους Ανώτερος Τεχνικός 22470368
Άννα Φιλοκύπρου Τεχνικός 22470331
Κυριάκος Καπελλίδης Τεχνικός 22470364
Ευρυδίκη Πέτρου Τεχνικός 22470367
Ολβία Κωσιαντή Τεχνικός 22470330
Ρόδω Δημοσθένους Τεχνικός 22470356
Αχιλλέας Λέφας Τεχνικός 22470363
Έλενα Κοσιάρη Τεχνικός 22470361
Άριστος Αριστοδήμου Τεχνικός 22470510
Αλέξης Νικολάου Τεχνικός 22470389
Μαρία Πέτρου Τεχνικός 22470359
Μαρία Κυπριανού Τεχνικός 22470366
Σοφία Κοζάκη Τεχνικός 22470355
Ευθύμιος Αναστάση Τεχνικός 22470383
ΑΡΧΕΙΟ ΟΙΚΟΔΟΜΩΝ
Κωστάκης Κωνσταντινίδης Γραμματειακός Λειτουργός 22470379
Μόνικα Αριστείδου Βοηθός Γραμματειακός Λειτουργός 22470337
Σωτηρούλα Χατζηνικολάου Βοηθός Γραμματειακός Λειτουργός 22470338
Παναγιώτα Πελασέλα Βοηθός Γραμματειακός Λειτουργός 22470376
Μαρία Λεμονάρη Βοηθός Γραμματειακός Λειτουργός 22470328
Ευθύμιος Αναστάση Τεχνικός 22470412

ΤΟΜΕΑΣ ΚΑΤΑΣΚΕΥΩΝ ΚΑΙ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗΣ

ΟΝΟΜΑ ΤΙΤΛΟΣ ΤΗΛ.
Νεόφυτος Χριστοδουλίδης (Προϊστάμενος) Λειτουργός Τεχνικής Υπηρεσίας 22470333
Γεώργιος Μούγης Τεχνικός 22470335
Κυριακή Ιακώβου Τεχνικός 22470334
Μαρίνος Πλουτάρχου Τεχνικός 22470465
Ιωάννης Λαμπιρίτης Τεχνικός/Συντηρητής 22470340
Χριστίνα Ανδρέου Βοηθός Γραμματειακός Λειτουργός 22470349
Ανδρέας Βρακάς Επιστάτης 97771521
Κυριάκος Παναγιώτου Επιστάτης 97771524
Γιώργος Ναθαναήλ Επιστάτης 97771523

ΤΜΗΜΑ ΔΗΜΟΣΙΑΣ ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΙ ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΑΣ

ΟΝΟΜΑ ΤΙΤΛΟΣ ΤΗΛ.
Γιώργος Πολυκάρπου (Προϊστάμενος) Α΄ Υγειονομικός Επιθεωρητής 22470353

ΤΟΜΕΑΣ ΔΗΜΟΣΙΑΣ ΥΓΕΙΑΣ και ΤΟΜΕΑΣ ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΑΣ

ΟΝΟΜΑ ΤΙΤΛΟΣ ΤΗΛ.
Γιώργος Τσιάκκας (Προιστάμενος Τομέα Δημόσιας Υγείας) Ανωτ. Υγειονομικός Επιθεωρητής Β’ 22470350
Χρυστάλλα Χαμπή Υγειονομικός Επιθεωρητής 22470352
Μαρία Ξιναρή Υγειονομικός Επιθεωρητής 22470480
Γεώργιος Κουτής Υγειονομικός Επιθεωρητής 22470354
Λευκή Γαβριήλ Βοηθός Γραμματειακός Λειτουργός 22470307
Στέλιος Ψυλλούρας Επιστάτης 99569682
Παύλος Παπαπαύλου Επιστάτης 99569722
Χριστάκης Καραολής Επιστάτης/ Μηχανικός 22318106
ΟΜΑΔΑ ΠΡΟΛΗΨΗΣ ΚΑΙ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΙΚΗΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΗΣ
Nεοκλής Νεοκλέους Επικεφαλής Ομάδας 99637085
Φοίβος Σπυρίδης
Περιοχή: Α, Βλέπε χάρτηmap
97778460
Στέλιος Θεοφάνους
Περιοχή: Β, Βλέπε χάρτηmap
99637092
Δώρος Χρίστου
Περιοχή: Γ, Βλέπε χάρτηmap
99637091
Άγγελος Σώζου
Περιοχή: Δ, Βλέπε χάρτηmap
99206758
Περιοχή: Ε, Βλέπε χάρτηmap

ΤΜΗΜΑ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΙΚΗΣ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ

ΟΝΟΜΑ ΤΙΤΛΟΣ ΤΗΛ.
Άννα Παντοπίου (Αναπληρώτρια Προϊστάμενη Τμήματος Περιβαλλοντικής Ανάπτυξης) Λειτουργός Ασφάλειας 22470313
Ελένη Ανδρέου Τεχνικός Γεωπονίας 22470346
Μαρία Γεωργίου Τεχνικός Γεωπονίας 22470348
Μαρία Κακουρίδου Λογιστικός Λειτουργός 22470347
Ιωάννης Χριστοδούλου Επιστάτης 97771525

ΤΜΗΜΑ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ, ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ ΚΑΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΗΣ

ΤΟΜΕΑΣ ΓΡΑΜΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΤΕΧΝΗΣ

ΟΝΟΜΑ ΤΙΤΛΟΣ ΤΗΛ.
Ειρήνη Βιολάρη Λειτουργός Δημοτικής Υπηρεσίας 22470450
Ιωάννα Τριλλίδου Βοηθός Γραμματειακός Λειτουργός 22470341
ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΘΕΑΤΡΟ
Γεωργία Τενίζη Βοηθός Γραμματειακός Λειτουργός 22470407
Χάρης Χαραλάμπους Συντονιστής/Τεχνικός 22519574
ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΣΤΡΟΒΟΛΟΥ
Δέσποινα Μασούρεκκου Βιβλιοθηκονόμος 22311534
Παύλος Παπάδος Εργάτης
Βασίλης Ανδρέου Εργάτης

ΤΟΜΕΑΣ ΑΘΛΗΤΙΚΩΝ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΝΕΟΛΑΙΑΣ

ΟΝΟΜΑ ΤΙΤΛΟΣ ΤΗΛ.
Νίκος Καρύδης Β΄ Φροντιστής Γηπέδων 22318358
Δώρος Αχιλλέως Εργάτης
Μιχάλης Παπουής Εργάτης
Σάκης Μωϋσέως Εργάτης